KOTIOTTELUT
Pelipäiviin saattaa tulla vielä muutoksia, joten tarkkaile myös someamme.
Listassa olevista sarjalyhenteistä selonteko ottelulistan alapuolella!
PVM | AIKA | SARJA | KOTI | VIERAS | LASER | VALKOJÄRVI | TUUNA | KENTTÄ | PALLOHENKILÖT | LIPUT+MAKKARA | OTTELUISÄNTÄ | ANNISKELU |
ke 1.5. | 16:00 | B-t | Jyske | Janakkala | x | naisten | ||||||
la 4.5. | 10:00 | E-pojat | Jyske | turnaus | X | juniori | ||||||
su 5.5. | 10:00 | E-tytöt | Jyske | turnaus | X | tenava | ||||||
ma 6.5. | 18:00 | B-super | Jyske | Hyvinkää | X | naisten | ||||||
ti 7.5. | 18:00 | C-t SM | Jyske | Tampere | X | naisten | ||||||
la 11.5. | 13:00 | NSS | Jyske | Tampere | X | naisten | ||||||
su 12.5. | 17:00 | NYP | Jyske | Kuusankoski | X | naisten | LPO | |||||
ma 13.5. | 18:00 | B-super | Jyske | Helsinki | X | naisten | ||||||
ti 14.5. | 18:00 | E-tytöt | Jyske | Rauma E2 | X | tenava | ||||||
ke 15.5. | 18.00 | C-t alue | Jyske | Pesäkarhut | X | naisten | ||||||
pe 17.5. | 18:00 | C-t SM | Jyske | Humppila | X | naisten | ||||||
la 18.5. | 17:00 | NYP | Jyske | Raahe | X | naisten | VSV | ANNISKELU | ||||
su 19.5. | 13:00 | NMS | Jyske | Pomarkku | X | naisten | ||||||
ti 21.5. | 18:00 | E-pojat | Jyske | Sastamala | X | juniori | ||||||
ke 22.5. | 18:00 | C-t SM | Jyske | Pori | X | naisten | ||||||
ke 22.5. | 18.00 | D-t kilpa | Jyske | Humppila | X | juniori | ||||||
la 25.5. | 13:00 | D-p kilpa | Jyske | Kankaanpää | X | naisten | ||||||
su 26.5. | 16:00 | NSS | Jyske | Ruovesi | X | naisten | ||||||
ma 27.5. | 18:00 | E-pojat | Jyske | Pöytyä | X | juniori | ||||||
ti 28.5. | 18:00 | D-p peli | Jyske | Jokioinen red | X | naisten | ||||||
ti 28.5. | 18.00 | D-t kilpa | Jyske | Fera | X | juniori | ||||||
ke 29.5. | 18.00 | F-pojat | Jyske | Myve | X | tenava | ||||||
pe 31.5. | 18:00 | E-tytöt | Jyske | Pori E12 | X | X | tenava | |||||
su 2.6. | 16:00 | C-t SM | Jyske | Kankaanpää | X | naisten | ||||||
ma 3.6. | 18.00 | C-t alue | Jyske | Ulvila | X | naisten | ||||||
ti 4.6. | 18:00 | NYP | Jyske | Janakkala | X | naisten | FINNLAMEX | |||||
ti 4.6. | 18:00 | E-tytöt | Jyske | Kankaanpää | X | tenava | ||||||
ke 5.6. | 18.00 | D-t kilpa | Jyske | Manse | X | juniori | ||||||
to 6.6. | 18:00 | D-p kilpa | Jyske | Ulvila | X | naisten | ||||||
la 8.6. | 13:00 | NSS | Jyske | Pirkkala | X | naisten | ||||||
su 9.6. | 15:00 | NYP | Jyske | Kajaani | X | naisten | LAITILA | |||||
ma 10.6. | 17:00 | G-/F- | Jyske | X | tenava | JunnuSuper | turnaus | 3x kenttä | ||||
ti 11.6. | 18.00 | D-t kilpa | Jyske | Fera 2 | X | juniori | ||||||
ke 12.6. | 18:00 | NMS | Jyske | Rauma | X | naisten | ||||||
to 13.6. | 18:00 | NSS | Jyske | Mynämäki | X | naisten | ||||||
pe 14.6. | 18:00 | NYP | Jyske | Lappeenranta | X | naisten | KEULA | ANNISKELU | ||||
la 15.6. | 15:00 | NYP | Jyske | Ikaalinen | X | naisten | LWT | ANNISKELU | ||||
ma 17.6. | 18:00 | NMS | Jyske | Ulvila | X | naisten | ||||||
ke 19.6. | 18:00 | NYP | Jyske | Pori | X | naisten | LASERKESKUS | |||||
to 20.6. | 18:00 | B-super | Jyske | Hamina | X | naisten | ||||||
ma 24.6. | 18:00 | B-super | Jyske | Alajärvi | X | naisten | ||||||
ke 26.6. | 18:00 | F-tytöt | Jyske | Pori Musta | X | tenava | ||||||
to 27.6. | 18.00 | D-t kilpa | Jyske | Kokemäki | X | juniori | ||||||
to 27.6. | 18:00 | D-p kilpa | Jyske | Eurajoki | X | naisten | ||||||
pe 28.6. | 18.00 | C-t alue | Jyske | Kankaanpää | X | naisten | ||||||
pe 28.6. | 18:00 | E-tytöt | Jyske | Pori E13 | X | tenava | ||||||
su 30.6. | 16:00 | C-t SM | Jyske | Fera | X | naisten | ||||||
ma 1.7. | 18.00 | D-t kilpa | Jyske | Pesäkarhut | X | juniori | ||||||
ti 2.7. | 18.00 | C-t alue | Jyske | Pesäkarhut 2 | X | naisten | ||||||
ti 2.7. | 18:00 | E-tytöt | Jyske | Smj E12 | X | tenava | ||||||
to 4.7. | 18:00 | D-p peli | Jyske | Turku | X | naisten | ||||||
pe 5.7. | 18:00 | D-p kilpa | Jyske | Jokioinen | X | naisten | ||||||
la 6.7. | 13:00 | NMS | Jyske | Rauma | X | naisten | ||||||
ke 10.7. | 18:00 | NSS | Jyske | Kokemäki | X | naisten | ||||||
to 11.7. | 18:00 | E-pojat | Jyske | Mynämäki | X | juniori | ||||||
la 13.7. | 13:00 | NMS | Jyske | Pomarkku | X | naisten | ||||||
su 14.7. | 16:00 | NYP | Jyske | Ylivieska | X | naisten | KUUSAKOSKI | |||||
ma 15.7. | 18:00 | NMS | Jyske | Rauma | X | naisten | ||||||
ke 17.7. | 18:00 | NSS | Jyske | Pori | X | naisten | ||||||
to 18.7. | 18:00 | NYP | Jyske | Jyväskylä | X | naisten | APTEEKKI | |||||
la 20.7. | 13:00 | NSS | Jyske | Rauma | X | naisten | ||||||
su 21.7. | 17:00 | NYP | Jyske | Siilinjärvi | X | naisten | ||||||
ke 24.7. | 18:00 | F-tytöt | Jyske | Kankaanpää | X | tenava | ||||||
pe 26.7. | 18:00 | E-pojat | Jyske | Jokioinen | X | juniori | ||||||
su 28.7. | 12.00-15.00 | F-pojat | Jyske | Myve | X | tenava | ||||||
ke 31.7. | 18:00 | B-super | Jyske | Pori | X | naisten | ||||||
ke 31.7. | 18:00 | F-tytöt | Jyske | Pori Punainen | X | tenava | ||||||
to 1.8. | 18:00 | E-tytöt | Jyske | Fera E1 | X | tenava | ||||||
to 1.8. | 18:00 | D-p kilpa | Jyske | Loimaa | X | naisten | ||||||
to 1.8. | 18.00 | D-t kilpa | Jyske | Pesäkarhut | X | juniori | ||||||
pe 2.8. | 18:00 | NSS | Jyske | Kankaanpää | X | naisten | ||||||
la 3.8. | 13.00 | NMS | Jyske | Rauma | X | naisten | ||||||
su 4.8. | 13:00 | D-p peli | Jyske | Hämeenlinna | X | naisten | ||||||
ma 5.8. | 18:00 | B-super | Jyske | Mynämäki | X | naisten | ||||||
ke 7.8. | 18:00 | NYP | Jyske | Jalasjärvi | X | naisten | ||||||
ke 7.8. | 18:00 | F-tytöt | Jyske | Fera Ainot | X | tenava | ||||||
pe 9.8. | 18.00 | C-t alue | Jyske | Pesäkarhut | X | naisten | ||||||
la 10.8. | 10:00 | G-/F- | Jyske | X | tenava | JunnuSuper | turnaus | 3x kenttä | ||||
su 11.8. | 14:00 | D-p kilpa | Jyske | Tampere | X | naisten | ||||||
ma 12.8. | 18:00 | F-tytöt | Jyske | Fera Ilonat | X | tenava | ||||||
ti 13.8. | 18:00 | E-pojat | Jyske | Loimaa | X | juniori | ||||||
ke 14.8. | 18:00 | F-tytöt | Jyske | Pesäkarhut | X | tenava | ||||||
to 15.8. | 18.00 | C-t alue | Jyske | Kokemäki | X | naisten | ||||||
la 17.8. | 12:00 | D-p peli | Jyske | Jokioinen black | X | naisten | ||||||
la 17.8. | 15:00 | D-p peli | Jyske | Jokioinen black | X | naisten | ||||||
su 18.8. | 13.00 | NMS | Jyske | Pori | X | naisten | ||||||
ma 19.8. | 18.00 | C-t alue | Jyske | Ulvila | X | naisten | ||||||
ma 19.8. | 18:00 | E-pojat | Jyske | Sastamala | X | juniori | ||||||
to 22.8. | 18.00 | D-t kilpa | Jyske | Ulvila | X | juniori | ||||||
pe 23.8. | 18:00 | E-tytöt | Jyske | Harjavalta | X | tenava | ||||||
la 24.8. | SM -moniottelut | SM -moniottelut | SM -moniottelut | SM -moniottelut | x | SM -moniottelut | ||||||
su 25.8. | SM -moniottelut | SM -moniottelut | SM -moniottelut | SM -moniottelut | x | SM -moniottelut | ||||||
ti 27.8. | 18:00 | E-pojat | Jyske | Pöytyä | X | juniori |
LYHENTEET:
NYP = naisten ykköspesis NSS = naisten suomensarja
B-t = tyttöjen superpesis NMS = naisten maakuntasarja
C-t SM = C-t SM leirikarsinta D-t kilpa = D-t aluesarja (kilpasarja)
D-p kilpa = D-p aluesarja (kilpasarja) D-p peli = D-p aluesarja (pelisarja)
E-p = E-p aluesarja E-t = E-t aluesarja
F-t = F-t aluesarja F-p = F-p aluesarja
G-/F- = G- ja F-ikäisten JunnuSuper turnaus (pienpeli)